#zostanwpokoju

Twórz, udostępniaj, módl się, dziel się Pokojem!

#zostanwpokoju #zostanwdomu

Pragniemy dzielić się Pokojem, który otrzymujemy od Zmartwychwstałego, Dobrego Boga, naszego Przyjaciela, a który przerasta wszystko to co znamy w świecie. Doświadczamy go bez względu na okoliczności zewnętrzne… Jezus po tym jak pokonał śmierć, powiedział > “Pokój zostawiam wam, Pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka! ” (J 14,27)
On również prosi nas abyśmy przekazywali Jego Pokój i błogosławili, każdemu domowi do którego wejdziemy słowami „Pokój temu domowi!” (Łk 10,5) W tym wypadku domy odwiedzać będziemy za pomocą „okna internetu”.

 

Challenge #zostańwpokoju to rzucanie wyzwania dowolnej ilości osób, wspólnot które będą w stanie odpowiedzieć kreatywnie i podzielić się swoimi talentami i Pokojem wewnętrznym, który daje im Bóg w tym nieoczekiwanym dla wszystkich czasie.
Forma może być dowolna od grafik, memów, rysunków, fotomontaży, video, utworów muzycznych po formy nowe, dowolne…

 

Jak możesz dołączyć?

Możesz zrobić to na 3 sposoby, poprzez >>

 

1. modlitwę o Boży Pokój w domach, rodzinach, by każda osoba, która będzie stykała się z owocami tej akcji mogła doświadczyć Pokoju serca, i by wiedziała skąd on pochodzi.

 

2. udostępnianie już stworzonych grafik oraz innych form dzielenia

 

3. stworzenie dowolnej autorskiej formy wyrazu > grafiki, mema, ilustracji, zdjęcia, kolażu, nagrania, muzyki, dowolnej formy i oznaczenie jej w poście hashtagiem #zostanwpokoju oraz opublikowanie jej w dyskusji tego wydarzenia na Facebooku lub na swoim Instagramie. Mile widziane byłoby również dołączenie Słowa Bożego w opisie mówiącego o Pokoju, który Cię inspiruje i pokrzepia. Niektóre wersety o Pokoju znajdziecie pod tym linkiem.

 

Wasze prace możecie przesyłać też pod adres Szkoły Dizajnu Boskiego dizajnboski@gmail.com, wybrane prace będą tam udostępniane w formie galerii / bloga.

 

Akcję zainicjowali Ola i Miłosz ze Studia BlessCode, którzy mieli być w tym roku z nami na, przesuniętych z powodu koronawirusa, warsztatach Dizajnu Boskiego.

Autorem grafik i ilustracji promującej tą inicjatywę jest właśnie Ola Nowicka-Wszołek przy wykorzystaniu elementów identyfikacji wizualnej naszych warsztatów Pauliny Gołoś.

 

Organizatorzy >>
blesscode.pl – chrześcijańskie projektowanie graficzne
dizajnboski.pl

Zapisz się
do newslettera!